Tedd egyszerűbbé az életed!

Rend/szerezz

Rend/szerezz

A konyha rendbetétele

0001. december 03. - Rendszerezz

Amikor úgy érzem, hogy “szalad a ház”, akkor a szobákat szoktam először gyorsan összepakolni, kitakarítani, majd a konyhával fejezem be a rendrakást, mivel mindig itt gyűlik össze a legtöbb feladat. Éppen ezért a (2-3 éventként egyszeri - a családban lévő változásoktól függ a gyakorisága) szelektálás-takarítás-rendszerezést a konyhával kezdem, mert ha ez tiszta és rendezett, akkor a lakásban lévő összes többi helyiséget is annak érzem.

Ha Te is úgy vagy vele, hogy többnyire a konyhád a legkaotikusabb és szeretnéd rendezettebbnek látni, tarts velem.

Mindenképpen számíts arra, hogy több órát fog igénybe venni ez a projekt, de megéri.

Elsősorban a konyhaszekrények, fiókok tartalmára összpontosíts, a hűtőszekrényt hagyhatod egy másik alkalomra.

  1. Minden tárgyat (a nehéz, nagyobb méretű bútorokat leszámítva) a konyhához legközelebb eső, legnagyobb helyiségbe gyűjtsd össze a lakás minden pontjáról. Minden fiókot, polcot stb. üríts ki!

kitchenstuff

2. Az üres konyhát nagyon alaposan takarítsd ki, felülről lefelé haladva. Semmi ne maradjon ki, a konyhaszekrény teteje, a kapcsolók, lámpabúra, csempefelületek, vízvető stb. sem!

emptykitchen

3. A kitakarított konyhaszekrényekbe helyezd el a korábban kiválasztott dobozokat, rendszerezőket.

tárolók6

 

4. Csak azokat a holmikat pakold vissza a konyhába, tisztán (!) - a számukra kijelölt helyre -, amelyeket “szeretsz és használsz”, és amelyeket “nem szereted, de használod” (csak még nem tudtál venni helyettük olyat, amit szeretnél) rendszeresen. (a szelektálás alapjairól korábban itt írtam:  )

  1. Minden rendszerezőre, jól olvashatóan, írd fel, hogy mit tartalmaznak - ez megkönnyíti a keresgélést Neked is és azoknak is, akik majd használni fogják a konyhát.
  2. Azokat a holmikat, amelyeket már nem szeretnél visszarakni a konyhába, válogasd szét. Amik már sérültek és használhatatlanok, lejárt a szavatosságuk stb. dobd ki a megfelelő szeméttárolóba. Amiket se nem szeretsz, se nem használsz már, csomagold össze és keress nekik új gazdát a lehető legrövidebb időn belül (lehetőség szerint 1 hétnél tovább ne tartogasd).
 

Tipp! A legegyszerűbb, környezetbarát tisztítószerek a konyha takarításához:

 

Mosószóda:

Mosogatáshoz: 5 liter forró vízben oldj fel, egy evőkanál mosószódát. Ez eltávolítja az edényekről a zsiradékot és az égett foltokat.  Az alumínium edényeket ne ezzel tisztítsd!

Felületek tisztításához: 1 liter forró vízben oldj fel 3 evőkanál mosószódát. A kapott oldat a legzsírosabb tűzhelyet, csempét, linóleumot, wc-t is megtisztítja.

Az ecet zsírtalanító, fertőtlenítő- és vízkőoldószer. Ha a vízforralód vízköves lett, tegyél bele 1-2 dl ecetet (bármelyik jó), engedj még hozzá egy kis vizet, majd kapcsold be a forralót. Gyönyörűen csillogó lesz belül. A háztartásokban alkalmazott, hígított ecet a környezetre nem ártalmas.

A citromlé gyenge, természetes sav. A természetben lebomlik. Fehérítőszerként, vízkőoldóként, fémtisztítószerként használhatod.

 

Ha van bevált, természetes tisztítószer-recepted, írd meg nekem. Kíváncsi vagyok! :)

Szép napot!

 

Edit

(a Te személyi rend-szervezési és home staging tanácsadód)

A bejegyzés trackback címe:

https://rendszerezz.blog.hu/api/trackback/id/tr10014206001

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása